Aktualitātes


Aktualitātes

IZSTĀDE “NĀKAMĀ PIETURA – TUKUMS”

Atklāšana 15.07. plkst 11:00  Tukuma vēstures muzejā.

Atzīmējot dzelzceļa līnijas Rīga-Tukums 140.jubileju, Tukuma vēstures muzejā “Pils tornis” (Brīvības laukums 19a, Tukums) izveidota izstāde, kas stāsta par dzelzceļa nozīmi Tukuma pilsētas dzīvē laika gaitā.

Jau no Rīgas-Tukuma dzelzceļa līnijas sākumposma, kad tā bija svarīgs posms cariskās Krievijas dzelzceļa maģistrāļu attīstības plānā un 1877.gada 21.septembra, kad Tukumā iebrauca pirmais vilciens, mērojot 60 verstis garo ceļu no Rīgas cauri Jūrmalas kūrvietām, dzelzceļš ir ietekmējis ne tikai pilsētas ekonomisko izaugsmi, bet arī mainījis tās tēlu.

Tukums ir audzis un attīstījies līdz ar dzelzceļu. Vilciens tukumniekiem ir kļuvis par  daļu no ikdienas, ļaujot mērot ceļu uz darbu, studijām, kultūras vai izklaides pasākumiem, kā arī dodot iespēju ceļot tālāk un sapņot par nākotni un jaunām iespējām, ko var piedāvāt dzelzceļš.

Izstāde apskatāma līdz 2018.gada 26.jūnijam.

Foto no Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja krājuma.

MAZĀ METĀLA SIRDS

Jauna ekspozīcija Jelgavā Dzelzceļa muzejā.

Dzelzceļa draugi, fani, interesenti!

Ir izveidota jauna ekspozīcija Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā Jelgavā, Stacijas ielā 3. Tā veltīta Bānītim un 600 mm šaurajam sliežu ceļam, kas pirms simts gadiem zemgaliešiem un Kurzemes pusē dzīvojošiem lībiešiem bija lielākā dāvana, ko Pirmā pasaules kara laikā, frontei atkāpjoties, atstāja vācu armija. Ekspozīcija caur vizuālām, skaņas un klātbūtnes sajūtām stāsta par laiku, kad mazais un žiperīgais vilciens ļaudis veda no viena ciema uz otru lēna vēja ātrumā, laika gaitā attīstot ātrumu arvien lielāku, un lauku iedzīvotāji beidzot varēja dienas laikā nokļūt lielākās pilsētās, biežāk tikties, uzzināt jaunumus un pārvadāt vērtīgas mantas un pastu.